Co zrobiliśmy

Poza Horyzont Wyobraźni

Podróż Dookoła Świata z firmą Posnet! Nie trwała 80 dni tylko 16, ale emocji wystarczyło co najmniej na kolejny rok! Nasza wytrwała grupa przemierzyła 56 440 km samolotem, statkiem, rowerem, autobusem, pociągiem, segwayem i balonem! Odwiedziliśmy 6 krajów na 5 kontynentach.

Zgodnie z założeniami wyjazdu był to hedonizm podróżniczy w czystej postaci. Uczestnicy wyjazdu chłonęli atmosferę Afryki spoglądając na zaśnieżone szczyty Kilimandżaro sącząc szampana, w Pekinie rozkoszowali się smakiem wyśmienitej kaczki i stąpali po jedynej budowli widzianej z Księżyca. Atmosfery Sydney  nie można porównać z niczym innym. To tutaj większość grupy chciała zostać na stałe. Wszystkich ogarnął błogostan: radość w duszy i wiatr we włosach podczas przemierzania miasta na rowerach oraz luksusowa kolacja podczas rejsu po wodach Zatoki…

Kolejny kontynent i kolejne przygody: selfie z Golden Gate, a potem uciechy w stylu fiesta Mexicana – starożytne miasta dawnych ludów widziane z balonu, gorzki smak tequili i słodkie melodie Mariachi. Wszystko przeplatało się jak w kalejdoskopie i do dziś nie wiadomo, co było snem, a co działo się na jawie… Uczestników podróży z latynoskiego nastroju wybudził dopiero krzyk mew podczas rejsu na Bahamy… a tu znów grupa wpadła w szpony luksusu, żaru z nieba i ciepłego piasku podczas wylegiwania się na złotych plażach karaibskich wysp.

Czy to zdarzyło się naprawdę? Przekroczyliśmy wiele horyzontów i zawstydziliśmy rozmachem wyobraźnię! Ale o to chodziło!