Co zrobiliśmy

Integracja

Właśnie na Podlasiu odbył się sierpniowy event Omega Pharma. Natura w najczystszej postaci, przepiękny rustykalny i nietypowy pensjonat oraz folkowe atrakcje czekały na grupę 80 osób spragnionych wypoczynku z dala od hałaśliwych miast.

Założeniem integracyjnej Gry Folkowej była zamiana mieszczuchów w chłopów i ścisła współpraca w grupie, by osiągnąć cel - wygraną, a wraz z nią lokalną chwałę, klika morg ziemi z żywym inwentarzem i rękę córki sołtysa 😊

W trakcje swojej misji uczestnicy mierzyli się z siłami natury, pokonywali złośliwości narzędzi i walcząc z czasem, wykonywali najdziwniejsze zadania w gospodarstwie. Wszyscy musieli wykazać się cechami dobrego polskiego gospodarza: sprytem, pomysłowością, odwagą, siłą fizyczną oraz mocną głową.

Podzieleni na grupy, wyposażeni w mapy i dobre humory nowi gospodarze ruszyli zdobywać punkty, które przybliżały ich do zwycięstwa. Było lepienie pierogów, ubijanie masła, zaprzęganie konia, ładowanie siana, dojenie krowy, testowanie nalewek, rąbanie  drewna, rzucanie jajami i wiele, wiele innych konkurencji, które są nieodzowną częścią wiejskiego życia. Zaangażowanie uczestników w grę przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Nawet po zakończonej zabawie nikt nie chciał wrócić do rzeczywistości. Wszyscy tego dnia zapomnieli o mieszczańskiej części siebie i fenomenalnie sprawdzili się przy typowo wiejskich czynnościach.

Osadzenie Gry Folkowej w naszych polskich (podlaskich) realiach, wykorzystanie elementów kultury regionu oraz naturalnej potrzeby obcowania z naturą zaowocowało atrakcyjną grą integracyjną. Każdy z członków grupy był niezbędny do realizacji poszczególnych zadań. Bez działania zespołowego wiele z wyzwań nie było możliwych do zrealizowania, co tym bardziej scaliło konkurujące ze sobą watahy chłopskie 😊.